2021

FAQ

Jak se mohu zapojit do projektu Česky pěšky?

Na svém prvním pochodu obdržíš kartu s unikátním QR kódem a identifikačním číslem. Kartu si pečlivě uchovej na všechny pochody Česky pěšky, které jsou uvedené zde na webu i na samotné kartě. Můžeš však zvolit i tzv. digitální kartu a vložit si ji do elektronické peněženky ve svém chytrém telefonu. Digitální kartu si můžeš zajistit přímo zde.

Kde získám fyzickou kartu s QR kódem?

Kartu dostaneš přímo na startu daného pochodu, a to společně s ostatními materiály a mapkami. Karty se rozdávají úplně na všech pochodech – pokud se tedy rozhodneš jít až pátý pochod v pořadí, nic se neděje, kartu i tak obdržíš. Pro všechny absolvované pochody ti stačí jedna.

Jak prokážu, že jsem se daného pochodu zúčastnil(a)?

V cíli každého pochodu najdeš stánek ČPP s hosteskami, které budou mít k dispozici čtečku QR kódů. Tvůj unikátní kód následně naskenují, čímž se tvoje účast zaznamená do databáze všech soutěžících. Stačí se pak pomocí identifikačního čísla registrovat zde a po načtení tvého profilu budeš mít absolvované pochody pěkně pohromadě.

Můžu se zapojit do soutěže o ceny i bez fyzické karty?

Ano, pro registraci můžeš použít i digitální verzi karty, kterou si vyřídíš zde.

Kolik pochodů se letos uskuteční?

V letošním roce se společně vydáme na 12 pochodů napříč celou Českou republikou.

Existuje v rámci pochodu konkrétní trasa, kterou musím ujít?

Každý pochod je jiný. Některý obsahuje pět tras, jiný třeba dvě – a je pouze na tobě, pro kterou z nich se rozhodneš. Do soutěže se počítá jakákoliv trasa absolvovaná v rámci daných 12 pochodů.  

Platí se na pochodech nějaké startovné?

Ano. Konkrétní symbolické startovné stanovuje pořadatel.

Je nutné se na konkrétní pochod registrovat předem?

Registrace předem bude záviset na aktuální epidemické situaci a vládních nařízeních. O případné nutnosti registrace předem budou rozhodovat pořadatelé daných akcí.

Co když se pochody z důvodu nepříznivé epidemické situace nebudou konat?

Situaci ohledně pandemie koronaviru pečlivě sledujeme a případné změny budeme vždy s dostatečným předstihem komunikovat zde na webu a sociálních sítích. Informace o pochodech budou k mání i na stránkách pořadatelů jednotlivých akcí.

Kdy a kde se mohu registrovat do soutěže?

Do soutěže se můžeš přihlásit kdykoliv, nejpozději však po posledním pochodu, kdy proběhne uzavření registrací a následné losování cen. Registrace probíhá zde.

O jaké ceny se hraje a je možné si vybrat?

V rámci pochodů Česky pěšky soutěžíme ve dvou soutěžíchkrátkodobé a dlouhodobé.

Krátkodobá soutěž
se uskuteční v rámci každého jednotlivého pochodu, kdy se po skončení pochodu umístí všechny načtené QR kódy do osudí, a bude vylosováno celkem 23 výherců, kteří obdrží 3x batoh, 10x sportovní láhev a 10x čelovku. Výhru není možné vybrat, losovat se bude v pořadí, ve kterém jsou výhry napsané – tedy první 3 vylosovaní získají batoh, dalších 10 získá lahev a dalších 10 čelovku.

Dlouhodobá soutěž
probíhá v rámci všech 15 pochodů, kdy se po skončení posledního pochodu rozdělí účastníci do 3 skupin podle počtu absolvovaných pochodů (podle počtu načtení QR kódu) a z nichž se budou losovat výherci:

1. skupina 
počet absolvovaných pochodů 1-2: 15x chytrý náramek

2. skupina
počet absolvovaných pochodů 3-5: 3x turistická krosna

3. skupina
počet absolvovaných pochodů 6-15: 1x wellness pobyt

Jak se dozvím, jestli jsem vyhrál některou z cen?

Během následujícího pracovního týdne po skončení daného pochodu (v případě dlouhodobé soutěže po skončení posledního pochodu) budou výherci kontaktováni na základě vyplněných údajů v jejich profilu. Dej si proto pozor na správnost údajů, aby tě bylo možné kontaktovat! Pokud do konce daného týdne výherce nezareaguje, cena propadá dalšímu soutěžícímu v pořadí.


Infografika digitální karta

Nastavení pro Android

Nastavení pro iPhone

Tento projekt vznikl ve spolupráci s Klubem českých turistů.

Top